Tunnettuja lauritsalalaisia -sarjassa V.-V. Kaukovaara

Lauritsala-seuran sarja Tunnettuja lauritsalalaisia jatkuu. Rovasti Jorma Taipale kertoo Lauritsalan seurakunnan ensimmäisestä kirkkoherrasta Veli-Valio Kaukovaarasta sunnuntaina 21.9. klo 14 Lauritsalan seurakuntakodissa.

Taipale kertoo, millainen oli V.-V. Kaukovaaran kasvuympäristö, ja luonnehtii hänen uraansa ennen Lauritsalaa. Esittelyssä kuullaan Kaukovaaran merkityksestä Lauritsalan seurakunnalle, jonka rakentajaksi häntä voidaan kuvailla.

Tilaisuudessa on mahdollisuus keskusteluun ja muisteluun. Kahvitarjoilu, vapaaehtoinen maksu.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close