Lauritsala-seuran kevätkokous

Lauritsala-seuran kevätkokous on sunnuntaina 30.3. klo 14:stä alkaen Lauritsala-talossa.

Ennen kokousta taiteilija Emma Jussila-Scherman kertoo nukketeatterin tekemisestä ja Karelus-teatteristaan. Tässä tietoa Emmasta: ”Emma Jussila-Scherman on lappeenrantalainen taiteilija, joka on opiskellut esittävää taidetta Turun Taideakatemiassa ja useissa ulkomaisissa teattereissa. Emman nukkeja ja esityksiä on nähty mm. Lappeenrannan kaupunginteatterissa. Emma Jussila Scherman on perustanut Lappeenrantaan yksityisen ammattiteatterin Teatteri Kareluksen seitsemän vuotta sitten. Hän asuun Lauritsalassa.”

Kokouksessa käsitellään muun muassa viime vuoden toimintakertomus ja tilinpäätös. Kokouksen jälkeen juodaan kahvit.

Tervetuloa kevätkokoukseemme!

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close