Hyvää Uutta Vuotta 2020!

Uuden Vuoden tapahtuma 31.12.2019 Lauritsalan VPK:n piha-alueella. Kuva: Jukka Kosonen 2019

Lauritsala-seuran, Lauritsalan alueen asukasyhdistyksen ja Lauritsalan seurakunnan yhdessä järjestämä Uuden Vuoden vastaanottotapahtuma keräsi jälleen paikalliset asukkaat Lauritsalan paloaseman pihaan tapaamaan toisiaan ja nauttimaan kuumasta mehutarjoilusta.

Tapahtuman avasi Lauritsalan alueen asukasyhdistyksen puheenjohtaja Raimo Alaraatikka. Puheenvuoron käyttivät myös Lauritsala-seuran puheenjohtaja Anne-Maija Laukas sekä Lauritsalan seurakunnan edustajana pastori Helena Meriläinen.

Puheenvuorossa Anne-Maija Laukas ja taustalla Helena Meriläinen sekä Raimo Alaraatikka.
Kuva: Jukka Kosonen

Virallisen osuuden jälkeen olikin sitten aika antaa tulikomento ja lennättää raketit taivaalle. Alla muutama valokuva räiskeestä.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close