Lauritsala-seuralle tunnustusta ansiokkaasta toiminnasta

20191120_001
Henkilöt vasemmalta lukien: Antti Lankinen, Leena Salonen, Anne-Maija Laukas ja Sirkka Kaksonen.

Lauritsala-seura sai tänään Etelä-Karjalan maakuntayhdistyksen kunniakirjan ansiokkaasta toiminnasta kotiseudun historiatiedon keräämisessä ja tallentamisessa sekä paikallisidentiteetin säilyttämisessä ja vahvistamisessa.  Savitaipaleella pidetyssä tilaisuudessa kunniakirjan luovuttivat Etelä-Karjalan maakuntayhdistyksen puheenjohtaja Antti Lankinen ja sihteeri Leena Salonen ja sen ottivat vastaan Lauritsala-seuran puheenjohtaja Anne-Maija Laukas ja johtokunnan jäsen Sirkka Kaksonen.

20191120_002

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close