Saimaan Kanavan draamakierros 2019 keräsi taas runsaslukuisen yleisön

20190803_180
Kuva: Jukka Kosonen

Lauritsala-seuran ja Mälkiä-Kanavansuun Asukasyhdistyksen yhteistyössä tuottama Saimaan Kanavan draamakierros keräsi taas runsaslukuisen yleisön kaikkiin kolmeen näytökseen 3.8.2019. Pieni sadekuuro koetteli vain ensimmäistä esitystä, mutta muuten oli oikein mukava pilvipouta, mikä lienee auttoi myös yleisömäärän suhteen, eikä näyttelijätkään olleet viilestä säästä pahoillaan.

Jukka Kososen kuvaaman esityksen kuvia pääsee katsomaan klikkaamalla allaolevaa kuvaa. Mikäli haluat saada kuvia itsellesi, ota yhteyttä Jukka Kososeen hänen sivuiltaan löytyvän ”Contact” linkin kautta.

20190803_183

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close