Myyntipaikkoja varattavissa

Lauritsalan alueen asukasyhdistys ry ja Lauritsala-seura ry järjestävät useiden muiden yhdistysten ja toimijoiden kanssa Kyliltä kartanolle –tapahtuman jo kolmannen kerran Lauritsalan kartanolla. Tapahtuman ajankohta on tänä vuonna 30.8. – 1.9.2013.

Kyliltä kartanolle –tapahtuma on herättänyt suurta kiinnostusta ja kävijöitä on ollut runsaasti. joten siitä on tarkoitus tehdä jokakesäinen. Tapahtuma on kolmipäiväinen ja monipuolinen kokonaisuus, jonne toivomme mahdollisimman monen lappeenrantalaisen, lähitienoon asukkaan ja matkailijan löytävän tiensä.

Käsityöläismarkkinoilla on 30 myyntipaikkaa Lauritsalan kartanon navetan ylisillä sekä Maalaistorilla  ja  Vanhan tavaran torilla  20 myyntipaikkaa telttakatoksissa navetan edessä. On myös mahdollista tuoda oma teltta ja pöytä paikalle. Paikkoja on rajoitetusti, joten pyydämme järjestelyjen takia tekemään sitovan myyntipaikkavarauksen mahdollisimman pian.

Myyntiaika on lauantaina 31.8. klo 10 – 16 ja sunnuntaina 1.9. klo 12 – 16. Myyntipaikan hinta kahdelta päivältä on 20 €.

Tervetuloa kyliltä kartanolle!

Alustavaa ohjelmaa:

Perjantai 30.8.

Klo 18               Avajaiset, vuoden lauritsalalaisen julistaminen
Klo 20               Ohjelmalliset iltamat, tanssia, orkesterina The Beatline

Lauantai 31.8.

Klo 10–16         Maalaistori, Vanhan tavaran tori ja Käsityöläismarkkinat
Klo 10–19         Kartanon kesäkahvila avoinna
Klo 14 ja 16     Lauritsala-seuran järjestämä bussiajelu

Sunnuntai 1.9.

Klo 10               Kartanokirkko
Klo 11               Kirkkokahvit
Klo 12–19         Kartanon kesäkahvila avoinna
Klo 12–16         Maalaistori, Vanhan tavaran tori ja Käsityöläismarkkinat
Klo 12–16         Työnäytöksiä, kotieläimiä paikalla
Klo 12–16         Draamaesitykset

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close