LAUTP ry nimettiin Vuoden lauritsalalaiseksi 2022

Vuoden lauritsalalainen on LAUTP ry. Arvonimen otti vastaan seuran valmentaja Jarmo Lahtinen.

Lauritsala-seuran syyskokouksen yhteydessä 27.11.2022 luovutettiin Vuoden lauritsalalainen -ansiomitali ja kunniakirja LAUTP ry:lle. Kunniamaininnan luovutti Lauritsala-seura puheenjohtaja Ari Gustafsson ja sen otti vastaan LAUTP ry:stä Jarmo Lahtinen.

Valinnan perusteina olivat LAUTP ry:n ansiokas ja pitkäjänteinen juniorityö sekä tyttöjen että poikien parissa eri ikäluokissa, jonka johdosta useampi pelaaja on päässyt juniorimaajoukkuepolun alkuun. Seura on luonut tätä kautta positiivista virettä Lauritsalaan ja tuonut Lauritsalaa sitä kautta positiiviesti esille myös valtakunnallisesti.

Syyskokouksen henkilövalinnat

Syyskokous valitsi seuran puheenjohtajaksi uudestaan Ari Gustafssonin. Muina johtokunnan jäseninä valittiin jatkamaan Sirpa Nurkkala-Kilpiäinen, Hanna Ruokoniemi, Jaakko Pursiainen ja Jukka Kosonen. Toimenkuvat määritellään myöhemmin hallituksen järjestäytymiskokouksessa.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close