Lauritsalan kynttiläpuistotapahtuma 5.11.2022

Lauritsala-seura kutsuu jälleen alueen asukkaita osallistumaan tunnelmalliseen illanviettoon Koulukallion puistoon pyhäinpäivän iltana, lauantaina 5.11.2022 klo 17-22. Jokainen voi tuoda paikalle oman kynttilänsä ja välineen sen sytyttämiseen. Esimerkiksi hautakynttilä on tarkoitukseen oikein sopiva, mutta voi toki olla muunkin tyyppinen. Tarkoituksena on täyttää puisto erityypisin kynttilöin ja luoda siten rauhallinen, tunnelmallinen, hyvän mielen tapahtuma syksyistä iltaa valaisemaan.

Muistetaan kuitenkin turvallisuusnäkökohdat tapahtumassa, joten puiston liikuntavälineisiin sekä niiden välittömään läheisyyteen ei saa sijoittaa kynttilöitä. Lauritsala-seuran vapaaehtoiset valvovat tapahtumaa ja siivoavat puiston tapahtuman jälkeen.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close