Seuran kevätkokous järjestettiin poikkeusoloissa

Lauritsala-seuran johtokunnasta pj Anne-Maija Laukas, Sirkka Kaksonen, Ari Gustaffson ja tiedottaja Jukka Kosonen (otti kuvan) kokoontuivat Yhteisötila Kuutinkulmassa.

Seuran sääntömääräinen kevätkokous järjestettiin 28.3.2021 poikkeuksellisesti Google Meets etäyhteyden avulla korona pandemian aiheuttamien kokoontumisrajoitusten vuoksi. Johtokunnasta seuran puheenjohtaja Anne-Maija Laukas, tiedottaja Jukka Kosonen, Sirkka Kaksonen ja sihteeri Ari Gustaffson kokoontuivat käytännön syistä, turvavälejä pitäen Etelä-Karjalan Yhdistykset ry:n ylläpitämässä Yhteisötila Kuutinkulmassa, joka tarjosi mainiot puitteet kokoukselle.

Vaikka osallistujista suurin osa oli etäyhteyden päässä, niin kokous vietiin läpi ongelmitta eli voimme suositella muillekin yhdistyksille vastaavaa toimintamallia.

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close