Lauritsala-seuran syyskokouksessa valittiin uusi johtokunta

Kuva: Jukka Kosonen 2020

Lauritsala-seuran syyskokous järjestettiin Lauritsalan seurakuntakeskuksessa aiempia vuosia rajoitetummalla ohjelmistolla vallitsevan korona pandemian vuoksi. Eli tänä vuonna pidettiin vain pelkkä syyskokous, jossa käytiin läpi vuoden 2021 toimintasuunnitelma, talousarvio sekä valittiin seuran toimihenkilöt seuraavalle vuodelle ja toimintakaudelle.

Seuran puheenjohtajaksi valittiin yksimielisesti Anne-Maija Laukas. Johtokuntaan valittiin uusina jäseninä Birgitta Redsven (2021) Jaakko Pursiainen (2021-2022) ja Sirpa Nurkkala-Kilpiäinen (2021-2022). Edellisten lisäksi johtokunnassa jatkavat Hanna Ruokoniemi, Jaana Pussinen, Jukka Kosonen, Sirkka Kaksonen, Ari Gustafsson. Kiitämme johtokunnan jättäviä Kimmo Kilpiää, Emma Jussila-Schermania ja Sirkku Hoffrenia Lauritsala-seuran eteen tehdystä työstä.

Johtokunnan uudet jäsenet ryhmäkuvassa vasemmalta lukien: Jaakko Pursiainen, Birgitta Redsven, Sirpa Nurkkala-Kilpiäinen
Kuva: Jukka Kosonen 2020
%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close